VK Královo Pole Brno

Volejbal

Vodova 108, 612 00 Brno

Den náborů na Kraví hoře - Brno 2016
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2017
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2018
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2019
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2020
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2021
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2022
Den Náborů za Lužánkami - Brno 2015

V Králově Poli se jeden z místních klubů soustředí čistě na ženský volejbal. Je to samozřejmě VK KP Brno, klub s dlouhou tradicí, známý svoji výbornou výchovou mládeže. Zatímco ženy bojují v naší nejvyšší soutěži, ve které získaly stříbrné medaile a pyšní se také ziskem Českého poháru, se stejným odhodláním vstupují do svých utkání také mladší dívky. Dokazují to například stříbrné medaile kadetek a bronzové starších žákyň, které vybojovaly na mistrovství České republiky, nebo pátý titul Mistryň ČR v řadě našich juniorek.

Vedoucím trenérkou volejbalových přípravek je v klubu Jana Trubirohová. „V našich přípravkách sportují děvčata ve věku šesti až dvanácti let. I u nás platí, že čím dříve se s volejbalem začne, tím lépe. Kolem sedmi let je to ideální. Ale i když přijdou starší holky, dokážeme je minimálně nasměrovat, kde by se mohly tomuto krásnému sportu věnovat“ říká Jana Trubirohová, která dodává, že přípravka je také zaměřená na rozvoj obecných sportovních dovedností. „Velmi vítáme zvláště děvčata vyššího vzrůstu, která sice mohou mít v tomto věku ještě potíže se základní koordinací, ale to dokážeme rychle zlepšit“ dodává vedoucí trenérka.

Mladé volejbalistky trénují v různých prostředích brněnských základních škol. Můžeme zmínit Slovanské náměstí, Novoměstskou, Pastviny nebo Sokolovnu na Srbské. Velmi rychlý sport není podle trenérky příliš finančně náročný: „Potřebujete vlastně jen sportovní oblečení a přiměřeně kvalitní obuv. Ale to je ve všech sportech stejné,“ usmívá se Jana Trubirohová.

Jana Trubirohová | mob. 777 247 560 | trubirohova@vkkpbrno.cz

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací