Taekwon-Do Club Brno ITF

Bojové sporty

Cejl 60/61, Brno 602 00

Den náborů na Kraví hoře - Brno 2017
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2022
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2023

Taekwondo ITF bylo v Brně poprvé představeno veřejnosti v roce 1990, kde korejský demo tým mistrů v hale na Vodově ulici předvedl úžasnou exhibici. První nábor byl hned další den a přihlásilo se spousta zájemců do oddílu, který se jmenoval Moravia Taekwon-do Academy.

V roce 1994 tento oddíl zanikl a začal v Brně fungovat nový oddíl pod vedením Richarda Daňka a Libora Macháně s názvem Taekwon-do club Brno. Tréninky probíhaly na EKO gymnáziu v Jiráskově čtvrti.

Od roku 1996 oddíl dostává název Škola Taekwon-do Club Brno a hlavním trenérem se stává Libor Macháň I.dan. Tréninky jsou přesunuty na ZŠ Hroznova a Kraví horu, kde se rozjíždí také sportovní třída taekwondo. Začínáme také s účastí na všech republikových soutěžích a nového malého oddílku se časem stává velká škola se super výsledky. Každým rokem se nám podařilo umístit do třetího místa v celkovém pořadí nejúspěšnějších škol a v roce 2007 se naše škola stává sportovně nejúspěšnější školou roku !!!

V současné době je naše škola druhou největší školou v ČR, podařilo se nám získat vlastní vybavenou tělocvičnu pro bojové sporty na Šujanově náměstí, připravujeme sportovní taekwondo třídu na ZŠ Labská a máme spoustu nadšených studentů ve věku od 5-60 let, více než 20 černých pásů a několik úspěšných reprezentantů z ME a MS.

Jsem rád, že se nám tak daří a plníme si naše naplánované cíle a hlavně že jsem to tenkrát také nevzdal a nenechal tak zaniknout toto jedinečné bojové umění v Brně…

Libor Macháň | 602 756 704 | l.machan@volny.cz