SK Draci Brno

Baseball

Sokolova 2h, 619 00 Brno

Den náborů na Kraví hoře - Brno 2016
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2017
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2018
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2019
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2020
Den Náborů za Lužánkami - Brno 2015

Draci Brno je jeden ze 4 brněnských baseballových klubů. Málokterý sportovní klub se může pochlubit 20 tituly v seniorské kategorii a dalšími 40 tituly v mládeži. „Podařilo se nám vybudovat skvělý systém, složený z „rodiny“ mladších i starších trenérů, kteří si navzájem pomáhají a předávají hráčům zkušenosti.“ Říká majitel klubu Igor Kratochvil. Klub tento rok slaví výročí 45 let.

Pro hru, kde se vše točí kolem kulatého bílého míčku, si své hráče Draci vybírají už v útlém věku. „Bereme děti od pěti do osmi let s tím, že je všechno naučíme. U těch starších samozřejmě vítáme, když už mají nějakou sportovní průpravu, ale stále je možné s baseballem začít,“ říká bývalý profesionální hráč.

Dění kolem baseballových Draků se odehrává především v Komárově, kde leží městský baseballový stadion. „Na něm jsme v dubnu až říjnu a mimo sezónu máme pronajaty různé tělocvičny,“ říká Nesňal. Šéf klubu pro případné zájemce uvádí, čím je svižná hra jedinečná: „Baseball je sport pro každého.  I kluk s lehkou nadváhou, který má silový potenciál, či hubený rychlý štírek, v něm může najít svoje. Je to takové zajímavé oživení,“ říká Arnošt Nesňal. Zbývá jen dodat, že první půlrok se platí poplatek 500,- Kč, následující rok 1000,- a s dalšími kategoriemi ještě vzrůstá. Starší ročníky totiž hrají celonárodní ligy.
 

Arnošt Nesňal | mob. 608 228 868 | arny@draci.cz

 

   

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací