SK Draci Brno

Baseball

Sokolova 2h, 619 00 Brno

Den náborů na Kraví hoře - Brno 2016
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2017
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2018
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2019
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2020
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2021
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2022
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2023
Den Náborů za Lužánkami - Brno 2015

Draci Brno je jeden ze 3 brněnských baseballových klubů. Málokterý sportovní klub se může pochlubit 23 tituly v seniorské kategorii a dalšími vice jak 50 tituly v mládeži. „Podařilo se nám vybudovat skvělý systém, složený z „rodiny" mladších i starších trenérů, kteří si navzájem pomáhají a předávají hráčům zkušenosti." Říká president klubu Igor Kratochvil. Klub tento rok slaví 50 let.

Pro hru, kde se vše točí kolem kulatého bílého míčku, si své hráče Draci vybírají už v útlém věku. „Bereme děti od pěti do 8 let s tím, že je všechno naučíme. U těch starších samozřejmě vítáme, když už mají nějakou sportovní průpravu, ale stále je možné s baseballem začít," říká bývalý profesionální hráč Pavel Budský.

Dění kolem baseballových Draků se odehrává především v Komárově, kde leží městský baseballový stadion. „Na něm jsme v dubnu až říjnu a mimo sezónu máme pronajaty různé tělocvičny," říká Nesňal. Šéf klubu pro případné zájemce uvádí, čím je svižná hra jedinečná: „Baseball je sport pro každého.  I kluk s lehkou nadváhou, který má silový potenciál, či hubený rychlý štírek, v něm může najít svoje. Je to takové zajímavé oživení," říká Arnošt Nesňal.

Arnošt Nesňal | mob. 608 228 868 | anesnal@draci.cz

www.draci.cz