SHC Maloměřice Brno

Házená

Obřanská 13, 614 00 Brno

Den náborů na Kraví hoře - Brno 2020
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2021
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2022
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2023

Kdo jsme....?

HISTORIE

První zmínky o mezinárodní házené v Maloměřicích se datují od roku 1953.

Po patnácti letech od vzniku házené se v Maloměřicích tomuto sportu začalo velmi dařit. V roce 1968 družstvo mužů postoupilo do druhé ligy, což byla druhá nejvyšší soutěž, hned po první lize. Několik let se zde hrála tato soutěž a házená zde byla na velmi dobré úrovni.

Od šedesátých let se začalo jezdit do zahraničí na turnaje (Jugoslávie, Německo, Maďarsko). Po této stránce se velmi rozvíjela spolupráce mezi jednotlivými kluby v zahraničí a Maloměřicemi. Dobré vztahy panovaly i mezi družstvy s Polska, především mládežnické družstva tam jezdily na turnaje.

Jednou bylo dokonce i družstvo dorostenců v Dánsku, ale i v Rumunsku. Muži sehráli i zápas s družstvem Francie.

V devadesátých letech se družstvo přejmenovalo na MCV Maloměřice. Tento název neslo asi sedm let.

Byly to zlaté časy po stránce finanční, protože klub dotovala „cementárka“.  V roce 1997 byl klub zařazen pod Tělocvičnou jednotu Sokol a přejmenován na SHC Maloměřice Brno.

V poslední dekádě je úroveň házené v Maloměřicích vyšší a vyšší. Od roku 2003 se zde postavila nafukovací hala, která velmi ovlivnila oddíl, který do této doby musel hledat azyl v jiných halách v Brně. Od této doby mají hráči své zázemí v této hale, kde mohli trénovat i hrát. Nicméně pro zvýšení úrovně a profesionality klubu se v roce 2014 začala stavět nová moderní "kamenná" sportovní hala. Ta byla v roce 2016 oficiálně zprovozněna a i díky ní se kvalita mužstev zvýšila, a přinesla kýžené ovoce v podobě postupu do první ligy mužů a posléze si vysloužila extraligovou příslušnost.

Nynějšími cíli je přivést děti ke sportu a házené pod vedením zkušených a kvalitních trenérů a v dětech probudit chuť k pohybu, nová přátelství a předat zkušenosti, které se budou hodit i v mimosportovním životě.

TRADICE – náš klub je po celou dobu vnímán svým okolím jako spolehlivý a úspěšný vychovatel chlapecké složky házenkářů ve všech věkových kategorií. Za posledních 20 let dokázal vychovat několik reprezentantů ČR v mládežnických a seniorských kategoriích. V místě svého působení je vnímán jako respektovaný a nejvýznamnější sportovní klub městské části Brno - Maloměřice

PODMÍNKY – od roku 2016 disponujeme novou, moderní sportovní halou kapacitou 450 diváků. To nám umožňuje realizovat tréninkovou činnost v příznivých časech při výchově mladých talentů. Sportovní hala je certifikována pro nejvyšší soutěže kolektivních sportů, je vybavena klimatizací, prostorem pro regeneraci, ošetřovnou a při naší činnosti nám poskytuje veškeré komfortní prostředí pro sport.

Proč házená....?

  • VŠESTRANOST – buduje pohybový základ založený na hodu, skoku, běhu, který je jedním z nejpřirozenějších lidských pohybů.
  • TÝMOVOST – učí hráče, že výsledek je výsledkem celého týmu a nikoliv jednotlivce. Rozvíjí spoluzodpovědnost za tým, i za sebe.
  • NESOBECKOST - motivuje hráče k nesobeckému pojetí hry a tím je vychovává o k nesobeckosti v reálném životě.
  • FÉROVOST – házená je sport, kde souboje probíhají tváří v tvář rytířským způsobem. Buduje psychickou odolnost, bojovnost a houževnatost
  • DYNAMIKA – házená je nejdynamičtější kolektivní míčový sport, který je elektrizující a napínavý pro diváky i hráče.
  • DOSTUPNOST – házená je materiálně a finančně dostupný sport s uplatněním pro všechny tělesné typy a sociální vrstvy.

Házená je strhující na hřišti a cenná pro život….

David Novotný, DiS. | tel. 774 814 567 | david.novotny@majlont.cz

www.majlont.cz

www.facebook.com/SHCMalomericeBrno