Novis TEAM, Bruslařský a rychlobruslařský Novis TEAM, Centrum sportů dětí a mládeže

Rychlobruslení

612 00 Brno - Královo Pole, Vodova 336/108 / sportujeme i v dalších lokalitách Brna a okolí: centrum města, Královo Pole - Bystrc - Kohoutovice - Komín - Komárov - Maloměřice - Obřany - Pisárky atd.

Den náborů na Kraví hoře - Brno 2022
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2023

ZAČÍNÁ-LI  vaše dítě se sportem, je tu  dost dobrých důvodů, proč vám doporučit začít zdravě sportovat v Brně právě s námi - s Novis TEAMem. Asi nevíte, ale je to hrdost, že první bruslařský klub byl  v Brně založen dřív než v Praze, už před 154 roky...:

K D O   J S M E:

Novis TEAM,

Bruslařský a rychlobruslařský Novis TEAM, Centrum sportů dětí a mládeže.

Naše sporty: ● bruslení ● rychlobruslení ● IN-LINE ● cyklistika ● ZDRAVÁ VŠESTRANNOST.

► Naše specifikum: JEDEME V TOM S MARTINOU! S tou nejlepší... Na bruslích v zimě i v létě, na kole, při trénincích, v umění zvedat si laťku je všem příkladem. A její objevitel, nejúspěšnější čs. trenér s 8 olympijskými medailemi, Petr Novák náš Novis TEAM v Brně před 15 lety spoluzaložil. Vtiskl mu bezkonkurenčně nejefektivnější metodiku, know-how výchovy dětí a mládeže ke sportu. A je i dnes klubu supervizorem. S plánem a vizí, jak ještě líp dál.

► Trénujeme, vedeme ke zdravému sportování začátečníky i děti, mládež na rekreační, na výkonnostní i na vrcholová úrovni. Máte možnost si vybrat, připojit se. Dokázali jsme se zlepšovat i za covidových omezení. Děckám ku prospěchu.

► Každé děvče, každý kluk asi nedosáhne na takovou sbírku medailí a poct jako 3násob na OH zlatá rychlobruslařka, cyklistka (v 11 letech ještě basketbalistka) Martina Sáblíková. Ale každého učíme: Zvedat si v životě laťku, jít si sportovně za výsledkem - to je kredo klubu.

► Trénujeme - soutěžíme, závodíme - organizujeme akce i závody - vzděláváme - jsme aktivní v Brně,  i v zahraničí.ČR, spolupracujeme s legendami sportů

Novis TEAM se jmenujeme... prostě po kouči Petru Novákovi. Navrhla to tak kdysi uznale, prozíravě a hrdě sama šikulka Martina, a mj. i se 3 dalšímu juniorskými světovými rekordmany na rychlobruslích. A TEAM musí být v názvu proto, že tým je v koučově metodice i naší klubové filozofii víc než jedinec bez opravdových přátel.- Znáte jiný sportovní klub, kromě literární Klapzubovy jedenáctky, který by si takto vážil lídra? - Brněnský Novis TEAM dětí a mládeže má tak  p ř í m é  o s o b n í  propojení i na "dospělácký" tým kouče Petra Nováka a jeho reprezentační rychlobruslařskou, někdy i cyklistickou, sestavu.

- C O  S E R V Í R U J E M E:DISCIPLÍNY RYCHLOSTNÍ I VYTRVALOSTNÍ. ZDRAVĚ MULTISPORTOVNÍ PŘÍPRAVU pro každého. Naše sporty: bruslení - RYCHLOBRUSLENÍ - in-line - CYKLISTIKA - zdravá všestrannost

Učíme ABECEDU SPORTŮ: na bruslích kolečkových (inlajnkách) i ledových, na kole. I dalších sportů. Učíme co a jak zdravě trénovat. Pro sport i pro život. Začínáme od kotrmelců, běhání, skoků, her - i míčových. I florbal, hokej vyzkoušíme...Také něco "na hlavu" - třeba i dámu, šachy, bystří taktiku, rychlá rozhodnutí, hodí se při bodovacím závodě i na ledu... A učíme i pořádné ZRYCHLENÍ, ZKVALITNĚNÍ...

ÚSPĚŠNÍ... K rychlobruslení i na kolo, po bok Martině, jsme nakonec směřovali mj. rychlobruslařskou olympioničku a cyklistickou reprezentantku na MS Nikol - ta přitom byla ještě ve 13 reprezentantkou v ledním hokeji; stejně jako Brňanku Sáru, nakonec 6. rychlobruslařku juniorského MS. A také Elišku (zprvu ji vozili rodiče na tréninky 50 km) - dodnes nepostradatelnou po boku Martiny i na zimních OH, ač sama byla původně  krasobruslařkou a běžkyní... A nasměrovali jsme tak i Sebastiana ze Starého Brna, který nikdy neobouval kanady, ale z inlajnových vyjížděk s námi obul rychlobrusle a reprezentuje na nich dodnes. A podobně Kubu, když končil s hokejem... a s rychlobruslením se pak dostal i do Ameriky...

Zásadně nepřetahujeme od jiných sportů, ale: nabízíme možnost... Vždyť kolik je jen v Brně a okolí těch, kteří už mají od malička hodně nabrusleno, ale s hokejkou nebo na krasobruslích z nějakých důvodů chtějí skončit předčasně?! Přijdete-li k nám včas, nabízíme i u ledu pro vás DALŠÍ ŠANCI

Pestrost, která se doplňuje i těší, baví. Po celý rok. Včetně prázdnin. Trénujeme začínající vedle zdatných. Často po boku úspěšných reprezentantů. V různé náročnosti, intenzitě - naše specialita!  Základy stavíme společně.

Skáčeme po schodech, "bruslíme" na prkně... Představte si, že by tak v Brně, v zemi trénovali hokejisté bez ledu... nebo plavci bez vody! Novák učil jak se nevzdávat, jít za snem. Tvrdošíjně a s rozumem v hrsti. Jak spolehlivě reprezentovat. Sebe i zemi. Dokonce v nejednom sportu. Nemusí být každá, každý šampiónem, ale ... Když na to máš, tak to dokaž!

- P R O Č  R Y C H L O B R U S L E N Í  a spol., T E Ď  A  V  B R N Ě, A S NÁMI?

HISTORIE: Brusle mají v Brně tradici nejstaršího organizovaného sportu: brzy tomu bude 155 let, co se u Lužánek narodil nejstarší bruslařský, rychlobruslařský a krasobruslařský klub na dnešním území ČR /*1868/ Brzy poté Lužánky hostily i nejstarší cyklistický závod v monarchii... SOUČASNOST:   Sport, který drží prapor čs. reprezentace... "Přes Brno" přivedli trenéři a spolupracovníci Novis TEAMu k rychlobruslení stovky účastnic, účastníků závodů, desítky až stovku pravidelně trénujících. Systémově - ne nahodile - připravili vítěznou rychlobruslařskou reprezentaci kraje na zimní Olympiádě dětí a mládeže ČR. Posunuli do tréninků po boku  legendární šampiónky Martiny a "dospělácké" sestavy už 17 čs. reprezentantek i reprezentantů. Včetně 2 olympioniček. Zajistili v Brně školení trenérů, i pro konkurenci. Ve spolupráci se společností STAREZ připravili, druhé léto oživují tréninky mládeže i veřejnosti v areálu Vodova 108 cyklopark s atraktivními trenažery bezpečné jízdy. Jsou konzultanty rozvoje sítě brněnských kluzišť. BUDOUCNO: Připravený projekt multifunkčních kluzišť "LUŽÁNKY"může být oázou početné bruslařské veřejnosti v Brně. Propojen s know-how zakladatele Novis TEAMu umožní nevídané honičky děvčatům a klukům na rychlobruslích. Zvětší i reprezentační potenciál města, kraje, republiky: vždyť jen na zimních OH se v rychlobruslení bojuje o 69 medailí... A 8 jich už Novákovy svěřenky dokázaly přivézt...

- U P Ř E D N O S T Ň U J E M E, PŘED KRÁSNÝMI MEDAILEMI ZE VŠECH KOUTŮ SVĚTA, na které už svěřenci Petra Nováka dosáhli, ZDRAVÝ RŮST KAŽDÉHO - ZDRAVÉ "ROZBUDOVÁNÍ TĚLA I MYSLI".

To je důležité - bez jednostranného zatěžování... Bez rizika "tenisových loktů", "lyžařských kolen", zkrácených šlach atd. Nejen proto, aby bolest nenarušovala výsledky během sportovní kariéry, ale hlavně proto, aby nelimitovala radost celého život.

- BRUSLE A KOLO JSOU ZDRAVÉ LÁSKY NA CELÝ AKTIVNÍ VĚK...

Využijte i toho, že trénujeme na vícero místech Brna a okolí. A ve vícero dnech. Vyjíždíme na soustředění, závody. Pořádáme víkendové i prázdninové otevřené klubové kempy.

"Vzešli jsme z nejskromnějších podmínek a trpělivě budujeme systém. Bude-li v Brně nejdelší bruslařský ovál s umělým ledem, budou multisportovní "LUŽÁNKY" špičkovým sportovištěm pro děti, mládež i veřejné bruslení v naší zemi. A Novis TEAM bude mít připravené sportovce. Otevíráme dveře, rozšiřujeme se," pronesl na brněnské radnici šéftrenér Petr Novák se začátkem covidového času. Týž záměr klub potvrzuje nyní.

CO BYSTE MĚLI MÍT NA TRÉNINKY S NÁMI:

Brusle na led i kolečkové (inlajnky), kolo - to vše ti případně pomůžeme vybrat za rozumnou cenu, odpovídající aktuální výkonnosti. Případně zapůjčíme. (K závodním se můžeme dostat později.)

Boty na běhání, skákání, přílbu, potřebné chrániče, švihadlo, vhodné oblečení - ale to skoro jistě máš... TAK SE PŘIDEJ, PŘIJĎ, ZAČNI! VYZKOUŠEJ TRÉNINK, PŘIHLAS SE...

Základní členský poplatek v klubu aktuálně: 2000 Kč /rok, sleva na druhé a další dítě v klubu. Předškoláci: 500 Kč.

VÍCE INFO:

Novis TEAM,

Bruslařský a rychlobruslařský Novis TEAM, Centrum sportů dětí a mládeže.

612 00 Brno - Královo Pole, Vodova 336/108, tf.: 603 465 227, trenér 774 639 204,

email: RychlobrusleniBrno@seznam.cz,

fb.: https://www.facebook.com/Rychlobrusleni.Brno.speedskatingclub.CZE/

fb.: https://www.facebook.com/Brusleni.Brno.Inline.Oval.201m.Kohoutovice/

nový web od 1. 9. 2022: www.rychlobrusleni-brno.cz