Korfbal klub Brno

Korfbal

Břenkova 15, Brno 613 00

Den náborů na Kraví hoře - Brno 2016
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2017
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2018
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2019
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2020
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2021
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2022
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2023
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2024

Korfbal klub Brno je spolkem, který byl založen v roce 1991 za účelem podpory rozvoje korfbalu v Brně a jeho okolí. V posledních letech se činnost naší sportovní organizace zaměřuje zejména na rozšiřování žákovských a mládežnických družstev a nabídky sportovních aktivit pro širší veřejnost, zejména děti z brněnských základních škol, na kterých zakládá korfbalové kroužky a oddíly.

KORFBAL je jediný smíšený kolektivní míčový sport na světě, ve kterém mají dívky a chlapci, muži a ženy rovnocenné zastoupení. Hraje se na 3,5m vysoké koše umístěné na tyči uvnitř hrací plochy o rozměrech 40x20m. Hraje se výhradně rukama a hráči na rozdíl od basketbalu nesmí běhat ani driblovat s míčem. Zakázán je také fyzický kontakt, přesto je KORFBAL poměrně tvrdý a rychlý, ale díky svým pravidlům snižuje výhody fyzicky vyspělejších jedinců, a mohou ho tak hrát opravdu všichni. Korfbal svými pravidly učí vzájemné spolupráci a úctě ke spoluhráčům a protihráčům.

Korfbal klub Brno patří dlouhodobě mezi největší a nejúspěšnější kluby v ČR – v posledních letech pravidelně získáváme celou řadu mistrovských titulů v žákovských, juniorských i seniorských kategoriích. 

Zkuste korfbal s námi, bude vás bavit.

Ondřej Fridrich | mob. 603 702 246 | vv@korfbalbrno.cz