Korfbal klub Brno

Korfbal

Břenkova 15, Brno 613 00

Den náborů na Kraví hoře - Brno 2016
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2017
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2018
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2019
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2020
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2021
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2022

Korfbal klub Brno je spolkem, který byl založen v roce 1991 za účelem podpory rozvoje korfbalu v Brně a jeho okolí. V posledních letech se činnost naší sportovní organizace zaměřuje zejména na rozšiřování žákovských a mládežnických družstev a nabídky sportovních aktivit pro širší veřejnost, zejména děti z brněnských základních škol, na kterých zakládá korfbalové kroužky a oddíly.

KORFBAL je jediný smíšený kolektivní míčový sport na světě, ve kterém mají dívky a chlapci, muži a ženy rovnocenné zastoupení. Hraje se na 3,5m vysoké koše umístěné na tyči uvnitř hrací plochy o rozměrech 40x20m. Hraje se výhradně rukama a hráči na rozdíl od basketbalu nesmí běhat ani driblovat s míčem. Zakázán je také fyzický kontakt, přesto je KORFBAL poměrně tvrdý a rychlý, ale díky svým pravidlům snižuje výhody fyzicky vyspělejších jedinců, a mohou ho tak hrát opravdu všichni. Korfbal svými pravidly učí vzájemné spolupráci a úctě ke spoluhráčům a protihráčům.

Korfbal klub Brno patří dlouhodobě mezi největší a nejúspěšnější kluby v ČR. V uplynulé sezóně jsme dokonce získali 4 tituly mistrů ČR z 5 věkových kategorií – od minižáků po dospělé. V rámci projektu Korfbal do škol spolupracujeme s více než 15 školami v městě Brně, na kterých pořádáme ukázky a turnaje v korfbalu, do nichž zapojíme během roku přes 1,000 dětí. Na většině škol pak vedeme školní kroužky a tréninky korfbalu.

Zkuste korfbal s námi, bude vás bavit.

Ondřej Fridrich | mob. 603 702 246 | vv@korfbalbrno.cz

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací