Klub plavecké školy Krokodýl

Plavání

Hradilova 107/11, 615 00 Brno

Den náborů na Kraví hoře - Brno 2016
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2017
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2018
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2019
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2020
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2021
Den Náborů za Lužánkami - Brno 2015

Plavání je sport, díky kterému naberete tělesnou kondici, zároveň regeneruje tělo a léčí mnoho zdravotních potíží, ať už jde o bolest zad, problémy s klouby nebo dýcháním. Je to sport pro celý život a pro celou rodinu.

Proto činnost začíná předplaveckou výukou dětí s rodiči a výukou dětí Mateřských škol. Dalším stupněm je zdokonalovací a po něm kondiční plavání, které je určeno nejen pro úplně nejmenší děti, ale své si v něm najdou i starší začátečníci. Charakteristickým rysem těchto kurzů je maximální péče. Právě od této počáteční výukové etapy se budou odvíjet další plavecké krůčky k úspěšnému zvládnutí plavání jako takového.

  

Cílem této výuky je naučit kva​litní plavání. Po zvládnutí techniky plaveckých stylů je na každém, jestli se zařadí do výběru závodních plavců nebo bude plavat pro zlepšení kondice. Kondiční plavání je též vhodné jako regenerační prostředek pro děti, které se věnují jinému sportu. A nejen pro děti – své místo u nás najdou i amatérští sportovci a nadšenci, kteří nerezignovali na svoji kondici.

Do závodního plavání jsou zařazovány děti, které mají zájem o závodní a tréninkovou činnost a dokáží nás přesvědčit svými výkony o svém talentu. Snažíme se z dětí vychovávat nejen fyzicky zdatné a výkonné sportovce, ale také kvalitní osobnosti, které využívají vlastnosti získané při pravidelném trénování tj. disciplína, sebekázeň, sebekritika, kolektivní myšlení, svědomitost, vytrvalost, rozvážnost, zásadovost, aj. v samostatném vstupu do dospělého kvalitního života a zaměstnání. Dále chceme dát větší možnost všestranně talentované mládeži. Pro rozšíření nabídky sportů jsme se začali zúčastňovat závodů v dálkovém plavání, klasickém a terénním triatlonu a vodním záchranném sportu.

Pokud rodiče dětí upřednostňují vzdělání dětí na klasických základních a středních školách, snažíme se talentovaným dětem umožnit takovou tréninkovou přípravu, aby mohly zvládat trénink při vybrané škole.

Krokodýl plave na všech plaveckých bazénech v Brně – Bazén TJ Tesla, Bazén na Ponávce, Bazén za Lužánkami, Aquapark Kohoutovice a Sportareál na Kraví hoře, nejmenší mají možnost na školním bazénku na ZŠ Herčíkova.

Podrobnosti najdete na našich stránkách:

Facebook - https://www.facebook.com/plavanikrokodyl/

Instagram - https://www.instagram.com/plavanikrokodyl/?hl=cs

www.plavanikrokodyl.cz

Kontakt pro případné zájemce: Jiřina Cvrčková | mob. 737 833 651 | krokodyl.p@gmail.com