Klub biatlonu Střelka

Biatlon

Kneslova 28, Brno 618 00

Den náborů na Kraví hoře - Brno 2016
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2017
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2018
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2019
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2020
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2021
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2022

Jsme biatlonovým klubem v Jihomoravském kraji, v městě Brně, který se aktivně zabývá kromě letního biatlonu i jeho známější olympijskou zimní variantou. Poctivou prací dobrovolných pracovníků jsme se dlouhodobě propracovali na 5 – 6. místo Českého poháru, za kluby Letohradu, Jablonce, Jilemnice, Nového Města na Moravě. Kromě biatlonu se aktivně účastníme i závodů v běžeckém lyžování, přespolní běhy, závody na HK.

Vlastní tréninková činnost probíhá 2 – 6x týdně v závislosti na věku, fázi sportovní přípravy a období  tréninkového cyklu, v Brně a nejbližším okolí. závodníci absolvují ročně 8 – 9 sedmi a vícedenních výcvikových táborů na závodištích po celé ČR i v okolních státech. Součástí tréninkové činnosti jsou vedle střelby, běhu, běhu na lyžích (i kolečkových), také kolo, kolečkové brusle, plavání, jízda na kajacích V zimním období týdně pravidelně dojíždíme na tréninky do Nového Města na Moravě na nejmodernější stadion ve střední Evropě.

Naše činnost směřuje k od výkonnostního sportu až k jeho vrcholové úrovni. Do klubové historie patří stříbrná medaile z ME v letním biatlonu 2008 Petra Balcara. V letech 2007 – 2010 se do juniorské reprezentace a reprezentačního týmu B žen dostala Miroslava Špácová, která obsadila na IBU cupech 3x 3. místo. Největším úspěchem je letošní účast na MSJ v Rumunsku, odkud Ondřej Hošek přivezl spolu se štafetou bronzovou medaili. V současnosti je Ondra řádným členem reprezentačního týmu mužů B. Patříme k úspěšným sportovním odvětvím na Zimnmí olympiádě dětí a mládeže. Letos v Ústeckém kraji byly našimi výsledky, 1 zlatá a dvě stříbrné medaile. Ze závodů MČR žactva,  dorostu a dospělých naši závodníci dovezli 2x titul MČR, 4 stříbrné a dvě bronzové medaile.

Miriam Hošková | tel. 775 176 618

 

 

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací