FC Zbrojovka Brno

Fotbal

Srbská 47a, 612 00 Brno

Den náborů na Kraví hoře - Brno 2016
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2017
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2018
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2019
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2020
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2021
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2022
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2023
Den Náborů za Lužánkami - Brno 2015

Fotbalová Zbrojovka, to je v českém fotbale pojem. Klub patří k nejznámějším a nejslavnějším v České republice. Vždyť před několika lety oslavil sté výročí od založení. Zbrojovka, to není jen „áčko" mužů ve Fortuna lize, ale především početná mládežnická základna, která sídlí v moderním tréninkovém centru v Brněnských Ivanovicích, kde o ně pečuje tým zkušených a zapálených trenérů pod vedením mládežnického šéftrenéra Tomáše Polácha.

Úspěšnějších trenérem je také bývalý prvoligový hráč Brna Richard Dostálek, který nyní vede mužský A-tým Zbrojovky a který se společně s ostatními kolegy zasloužil o postup do nejvyšší soutěže.

 „Všechny kategorie se běžně pohybují v horních patrech tabulek, ale dáváme důraz ne na body, ale hlavně na rozvoj dovedností a předvedenou hru" vysvětluje Tomáš Polách. I v dalších kategoriích jsou šéftrenéry naši bývalí hráči, kteří tak napomáhají klubu, ve kterém vyrostli, k rozvoji svých nástupců. V případě žáků je to Tomáš Abrahám a v přípravkách Vladimír Chaloupka. Všichni předávají zkušenosti nejen ze hřiště a neobešli by se bez dalších trenérů a funkcionářů, kteří jim pomáhají v tom, aby měli kluci i holky co nejlepší podmínky ke svému růstu.

S fotbalem se ve Zbrojovce začíná ve velmi útlém věku. „Je běžné, že kluci i holky jsou u nás v přípravkách od šesti let. Na náborové tréninky už chodí i pětileté děti. Seznámit se s balónem, prostředím, trenéry," dodává Chaloupka. Tréninky i zápasy nejmladších kategorií bývají většinou při areálu ZŠ Janouškova v zimních měsících, v září, říjnu, dubnu, květnu a červnu ale samozřejmě také na Srbské. A kolik peněz stojí podpora mladé fotbalové naděje? „Finančně náročný fotbal příliš není, protože ze začátku to rodiče stojí spíš jen vybavení – kopačky, dres. Vše ostatní, co je potřeba k tréninkům, má náš klub k dispozici. Až se pak dostanou do nějakého přípravkového týmu, obnáší to roční příspěvky," říká trenér Polách.

Vladimír Chaloupka | 602 551 919 | chaloupka.vladimir@gmail.com,

www.fczbrno.cz