Česká federace kempo a kajukenbo z.s.

Bojové sporty

Nové sady 988/2 602 00 Brno

Den náborů na Kraví hoře - Brno 2018
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2019
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2024

Kajukenbo je bojové umění, které vzniklo na Havaji po konci 2.světové války výběrem technik z různých bojových umění, zejména však z KArate, JUdo a Jiujitsu, KEmpo a BOx (čínský box i západní box). Cílem bylo vytvořit vysoce efektivní sebeobranný systém pro místní obyvatele. Kajukenbo je tak hluboce propojeno s tradičními styly bojových umění, ale současně aplikuje moderním přístup k sebeobraně. Označováno je za tzv. hybridní bojové umění, tedy takové, které se přizpůsobuje době. Mnohými je kajukenbo považováno za první skutečné MMA – smíšené bojové umění.

V České republice je Kajukenbo aktivně zastoupeno a rozvíjeno od roku 2014. Oficiální zastoupení kajukenbo v ČR je ve spolupráci s Kajukenbo Slovensko a současně je členem ICKF – International Chinese Kempo Federation již od roku 2018. V současné době je v Brně jedna oficiální škola kajukenbo -Akademi obrany – Louka Lužánky, která se zaměřuje zejména na trénink mládeže, ale nabízí i lekce pro dospělé. Každý, kdo se rozvíjí v Kajukenbo se může realizovat ve více úrovních, buď ho trénovat pro své potěšení, učit se velmi účinnou sebeobranu nebo se realizovat i sportovně, jak na české, tak mezinárodní úrovni. Mezi našimi členy jsou několikanásobní medailisté na mezinárodních soutěžích včetně mistroství světa.

Kontakt: Marian Němec +420 720 320 056

nemec@kajukenbo.cz www.kajukenbo.cz a https://facebook.com/kajukenboCZ/ a https://www.instagram.com/kempo_kajukenbo_czechia/