Brno Ultimate Frisbee Underground (BUFU)

Frisbee

www.brno-ultimate.cz www.facebook.com/brnoultimate/

Den náborů na Kraví hoře - Brno 2018
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2021
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2022
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2023

Ultimate frisbee je akční kolektivní hrou, ve které je cílem chytit létající disk v koncové zóně. Principem se tak podobá třeba ragby, avšak tento sport je bezkontaktní a s diskem se nesmí běhat.

Zato při snaze zbavit se obránce se naběháte až až. V tomto sportu hrají prim rychlost, taktické myšlení a herní přehled. Ve hře se často střídá útok a obrana. Stane se tak vždy při ztrátě disku, ke které dochází záhozem do autu, na zem, jeho zachycením či sražením soupeřem nebo při neodhození ve stanoveném čase.

Světovým unikátem je systém hlášení přestupků samotnými hráči a filosofie „Spirit of the Game" založená na fair-play smýšlení a soutěživosti, která nejde za hranu úmyslného faulu nebo ztráty respektu k soupeři. Ultimate je proto skvělý pro mladé hráče, které zároveň učí férovému jednání a zodpovědnosti za své činy na hřišti i mimo něj.

Ač to mnohé překvapí, ultimate takto funguje už desítky let a ani vrcholové akce typu mistrovství světa či Evropy nejsou výjimkou. Na každém turnaji se navíc uděluje cena „Spirit of The Game" pro tým, který daná pravidla a filosofii dodržuje nejlépe. Toto ocenění je obecně respektováno stejně jako vítězství.

Kontaktní email: brno.ultimate.underground@gmail.com 

Telefon: Kuba "Indián" Venglář, 732 25 44 01

Web: https://brno-ultimate.cz

Facebook: www.facebook.com/brnoultimate/

Instagram: https://www.instagram.com/brno_ultimate/

TikTok: https://www.tiktok.com/@brno_ultimate