Baletní škola Filiánek

Tanec

Antonínská 18, 602 00 Brno

Den náborů na Kraví hoře - Brno 2024

Baletní škola Filiánek – tanec a radost v jednom

Taneční škola byla založena v září 2009 a v současnosti ji navštěvuje přes 350 dětí od 3 do 18 let. Žáci naší školy se účastní baletních soutěží a dosahují výborných výsledků v celostátních i mezinárodních soutěžích. Naše baletní škola vychovala již mnoho dětí, které se dále věnují tanci na Tanečních konzervatořích v Brně a Vídni.

Pravidla i svoboda – to je balet. Klasický tanec v naší škole vyučují pedagožky Mercedes González a Sylva Mičánková, bývalé členky baletního souboru ND Brno, jejichž hlavním cílem je v dětech probudit a pěstovat lásku ke klasickému tanci. Na hodinách se probírají základní pozice a mnoho jiných baletních prvků, jejichž názvy a provedení si postupem času děti osvojí.

Lekce baletu Filiánek jsou určené pro děti i dospělé, rozvíjí pohybové schopnosti, rytmické cítění, fantazii dětí nebo správné držení těla. Balet je pro děti velkým přínosem v období růstu, pomáhá zpevnit a protáhnout tělo, dodává dětem sebevědomí a fyzickou zdatnost. Balet také napomáhá správnému držení těla, posiluje svalové skupiny, které se při běžném cvičení neaktivují a zlepšuje koordinaci a rovnováhu. Balet je věkem neomezený. Takže klidně z hlavy vypusťte zbytečné obavy nad tím, že je vaše Anička nebo Honzík „na balet příliš starý“. S elánem a radostí jde zvládnout všechno! 

kontakt: Ing. Ivana Šnajderová, 724 211 264

mail: filianek@filianek.cz  

https://www.balet-filianek.cz/