Aeroklub Medlánky

Letectví

Turistická 67, 621 00 Brno

Den náborů na Kraví hoře - Brno 2023
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2024

Letecké sporty a náš Aeroklub Brno - Medlánky z.s. jsou nerozlučně spjaty, konkrétně vše oficiálně začalo na Medláneckých kopcích v roce 1924. Byla zde uspořádána soutěž, která je s odstupem let považována za počátek československého sportovního bezmotorového létání. Jsme hrdí na to, že můžeme oslavit 100 let naší existence a zároveň vás pozvat na jedinečný letecký den. Více na 100let.aeroklubmedlanky.cz

Pokud byste i vy, nebo vaše děti chtěli okusit krásy létání v intenzivnější podobě, není nic jednoduššího, než se přihlásit k výcviku pilota kluzáků v našem klubu (vedoucí výcviku Oldřich Kounovský, vycvik@aeroklubmedlanky.cz). V listopadu proběhnou informační schůzky a od ledna začínáme.

Praktickému výcviku předchází teoretická výuka, která probíhá od ledna do dubna a až poté se může pilotní žák těšit z praktických úloh ve vzduchu.

 Výcvik pilota kluzáků je možné začít již ve 14 letech, kdy žák létá pod dohledem instruktora až do dovršení 16 let věku, kdy může složit pilotní zkoušku. Poté každý pilot může létat rekreačně, nebo se létání věnovat jako výkonný sportovec.

A pokud jsou Vaše 16. narozeniny už dávno za Vámi, nezoufejte. Horní věková hranice prakticky neexistuje, což Vám jistě potvrdí i jeden náš stále aktivně létající člen, který letos oslaví 90 let.

Informační schůzky pořádáme v listopadu s uzávěrkou přihlášek v lednu.

Více informací naleznete na aeroklubmedlanky.cz/vycvik a s dotazy se neváhejte obracet na vycvik@aeroklubmedlanky.cz.

Kontaktní osoba pro nábor: Oldřich Kounovský - vycvik@aeroklubmedlanky.cz