Aeroklub Medlánky

Letectví

Turistická 67, 621 00 Brno

Den náborů na Kraví hoře - Brno 2023

Létání je sportem a koníčkem všestranně rozvíjejícím člověka v mnoha dnes důležitých oblastech. Dopřeje mu svobodu pohybu v trojrozměrném prostoru, krásu pohledů z ptačí perspektivy a nadšení z nových zážitků.
Zároveň ho ale také naučí, že tato svoboda vyžaduje přirozený respekt, úctu, dodržování pravidel a přijetí odpovědnosti sám za sebe.

U nás v Aeroklubu Brno-Medlánky rádi Vašim dětem (nebo i Vám) otevřeme cestu k těmto dovednostem a zážitkům a naučíme vše potřebné k získání licence pilota kluzáků.
Tato licence je zároveň i skvělým vstupním bodem pro ty, kteří by chtěli pokračovat k motorovým letadlům. Pro piloty kluzáků u nás nabízíme i rozšíření na TMG nebo ultralighty.

Výcvik pilota kluzáků je možné začít již ve 14 letech, kdy žák léta pod dohledem instruktora až do dovršení 16 let věku, kdy může složit pilotní zkoušku.
Výcvik probíhá jednou ročně přibližně od února do října, kdy si žáci postupně projdou teoretickou přípravou a následně praktickým létáním.

A pokud jsou Vaše 16. narozeniny už dávno za Vámi, nezoufejte. Horní věková hranice prakticky neexistuje, což Vám jistě potvrdí i jeden náš stále aktivně létající člen, který letos oslaví 90 let.

Informační schůzky pořádáme v listopadu s uzávěrkou přihlášek v lednu.

Více informací naleznete na aeroklubmedlanky.cz/vycvik a s dotazy se neváhejte obracet na vycvik@aeroklubmedlanky.cz.

Kontaktní osoba pro nábor: Oldřich Kounovský - vycvik@aeroklubmedlanky.cz