Den náborů počtvrté: na Kraví hoře se představí ještě víc klubů

07. 09. 2018

Brno – Ještě větší počet klubů a sportovních odvětví než loni se chystá oslovit návštěvníky Dne náborů. V sobotu 8. září se uskuteční už čtvrtý ročník velké brněnské akce, která před rokem představila na Kraví hoře přes sedmdesát klubů z padesáti různých odvětví. „Už máme potvrzené určitě vyšší číslo než loni, ale přesné si necháváme až po akci,“ usmál se Štěpán Vrubl, vedoucí Střediska aktivit a sportu městské společnosti STAREZ-SPORT, která akci pořádá.

Přestože stanoviště jednotlivých oddílů zaplnila areál Kraví hory už před rokem, místo pro nové kluby pořadatelé našli. „Nějakou rezervu jsme měli už z minulého roku, věděli jsme, kde se dá přidat. Byly to příjemné starosti,“ uvedl Vrubl.


KOMETA I ZBROJOVKA


Základ prezentujících účastníků tvoří Unie sportovních klubů města Brna v čele s hokejisty Komety nebo fotbalisty Zbrojovky. Velký úspěch mívá tradičně biatlon, návštěvníci se můžou těšit na veslování, míčové sporty, ale také různá cvičení pro děti, několik druhů tanečních odvětví a svou práci ukážou například hasiči. „Na pódiu se kluby budou prezentovat, což chtěla drtivá většina z nich, aspoň si děti i rodiče představí, co je přímo může čekat. Návštěvníci uvidí ukázky od tančení, přes bojové sporty až po driblink v basketbalu. Připravili jsme doprovodný program i pro nejmenší jako různé křížovky, osmisměrky, malování na obličej, tetování a podobně,“ doplnil vedoucí střediska.

Mezi tradiční účastníky patří například brněnský oddíl bojových sportů Jetsaam Gym. „Pro nás je čest být tam jako zástupce bojových sportů v Brně, nebereme Den náborů jako prezentaci Jetsaam Gymu, ale obecně thajského boxu nebo MMA. Máme dobrou spolupráci s brněnskou unií a jsme rádi, že tam můžeme být,“ prohlásil Martin Karaivanov, zakladatel a trenér klubu.

Děti si vyzkouší trénink a navlečou také boxerské rukavice. „Jako každý rok si děcka můžou bouchnout nebo kopnout do lap. Zjistí, co zhruba obnáší trénink a otestují si, zda je baví nebo nebaví do něčeho praštit,“ líčil s úsměvem kouč Karaivanov.

Představí se také několik nových jihomoravských oddílů například z florbalu, basketbalu nebo fotbalu. „Všichni zájemci dostanou stejný prostor, ať se jedná o hokejovou Kometu, nebo klub, který teprve začíná,“ sdělil Vrubl.

Poprvé bude na Dni náborů oddíl Brno Ultimate Frisbee Underground, který ukáže kolektivní hru s létajícím diskem. „Jsme rádi, že můžeme náš sport přiblížit dětem. Myslíme, že ultimate frisbee založené na fair play a zodpovědnosti na hřišti je výborný sport pro mládež, tuto myšlenku rádi odprezentujeme,“ řekl Jakub Venglář, jeden z představitelů týmu zkráceně zvaného BUFU.

Na jeho stanovišti si děti vyzkouší práci s létajícím diskem. „Ukážeme jim, jak se hází, máme nachystanou soutěž o disk. Když bude prostor, mohou si děti s námi i zahrát,“ doplnil Venglář.

Mezi nováčky patří na Kraví hoře například oddíl Trops Brno, který v Černovicích provozuje atletickou přípravku. „Určitě si ode Dne náborů slibujeme, že se klub zviditelní a dostane do povědomí,“ pronesla předsedkyně a také trenérka Michaela Nádeníčková.
Pro návštěvníky na Kraví hoře připravuje také její oddíl různé aktivity. „Přichystáme překážkovou dráhu, skok do dálky na velké žíněnky, skákání v pytli a další,“ přiblížila nabídku Nádeníčková.


PŘES PĚT TISÍC LIDÍ

Před rokem Den náborů na Kraví horu přilákal 5287 návštěvníků a potenciálních nových členů oddílů. „Den náborů už je stabilní, zaběhnutá věc a kluby už se samy ozývají. Nemusíme je ani oslovovat, protože vědí, že to funguje, akce nevyznívá do prázdna. Děti, které kroužek nemají, si sport najdou, vyzkouší a mnohdy se stane, že u něj zůstanou,“ řekl Vrubl.

Návštěvnost raději neodhadoval. „Pokud bude počasí přát a dorazí obdobně lidí jako minulý rok, budeme spokojení. O nás však nejde, jde hlavně o kluby, které se prezentují a nabízejí možnosti. Čím víc bude akce plná, tím lépe,“ přál si vedoucí Střediska aktivit a sportu STAREZ-SPORT.

Každé dítě dostane u registračního stánku Dne náborů hrací kartu a po absolvování několika stanovišť obdrží drobný dárek.
Bohatý program začne tradičně od devíti hodin ráno a potrvá do šesti hodin večer. Veškeré informace najdou zájemci na internetové adrese www.dennaboru.cz.

Autor: Jaroslav Kára

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/den-naboru-poctvrte-na-kravi-hore-se-predstavi-jeste-vic-klubu-20180907.html?photo=2

Jaroslav Kára

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací