Den náborů má zvuk, kluby se hlásí samy

05. 09. 2018

Brno – Má takový ohlas, že se pořadatelům účastníci sami hlásí. V sobotu 8. září se uskuteční už čtvrtý ročník Dne náborů v Brně, který loni na Kraví hoře představil téměř osmdesát klubů z padesáti různých odvětví. Více než měsíc před akcí eviduje městská společnost STAREZ-SPORT, a. s., která akci pořádá, nové zájemce z řad oddílů.

 

Den náborů totiž na Kraví horu před rokem přilákal 5287 návštěvníků a potenciálních nových členů oddílů. „Den náborů už je stabilní, zaběhnutá věc a kluby už se samy ozývají. Nemusíme je ani oslovovat, protože vědí, že to funguje, akce nevyznívá do prázdna. Děti, které kroužek nemají, si sport najdou, vyzkouší a mnohdy se stane, že u něj zůstanou. Doufáme, že vyjde počasí, aby lidé stejně jako loni Kraví horu zaplnili,“ přeje si Štěpán Vrubl, vedoucí Střediska aktivit a sportu STAREZ-SPORT, a. s.

 

Letos se opět představí i několik nových jihomoravských klubů například z florbalu, basketbalu nebo fotbalu. „Areál není nafukovací, nechceme však kluby odmítat, takže jsme přijali i některé nové, které při Dni náborů ještě nebyly. Všichni zájemci dostanou stejný prostor, ať se jedná o hokejovou Kometu, nebo klub, který teprve začíná,“ sděluje Vrubl.

Základ prezentujících účastníků tvoří Unie sportovních klubů města Brna v čele s hokejisty Komety nebo fotbalisty Zbrojovky. Velký úspěch mívá tradičně biatlon, návštěvníci se můžou těšit na veslování, míčové sporty, ale také různá cvičení pro děti, několik druhů tanečních odvětví a svou práci představí například hasiči. „Kluby mají ukázky na pódiích od tančení, přes bojové sporty až po driblink v basketbalu, aby děti sport viděly. Připravili jsme doprovodný program i pro nejmenší jako různé křížovky, osmisměrky, malování na obličej, tetování a podobně,“ doplňuje vedoucí střediska.

 

Bohatý program začne tradičně od devíti hodin ráno a potrvá do šesti hodin večer. Veškeré informace najdou zájemci na internetové adrese www.dennaboru.cz.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací