VK Královo Pole Brno

Volejbal

Vodova 108, 612 00 Brno

Den náborů na Kraví hoře - Brno 2016
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2017
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2018
Den Náborů za Lužánkami - Brno 2015

V Králově Poli se jeden z místních klubů soustředí čistě na ženský volejbal. Je to samozřejmě VK KP Brno. Zatímco ženy bojují v naší nejvyšší soutěži, se stejnou energií vstupují do svých utkání také mladší dívky. Dokazuje to například stříbrná medaile starších žákyň, kterou vybojovaly na mistrovství České republiky, nebo hezké osmé místo mladších žákyň.

Vedoucí trenérkou volejbalových přípravek je v klubu Jana Brunclíková. Na trénincích učí dívky v různém věku: „V našich přípravkách sportují děvčata ve věku šesti až dvanácti let. I u nás platí, že čím dříve se s volejbalem začne, tím lépe. Kolem sedmi let je to ideální. Ale i když přijdou starší holky, nic se neděje,“ říká Jana Brunclíková, která dodává, že přípravka je zaměřená spíše všeobecně.

Mladé volejbalistky trénují v různých prostředích brněnských středních i základních škol. Můžeme zmínit Slovanské náměstí, Vedlejší, Pastviny nebo Milénovu. Velice rychlý sport není podle trenérky příliš finančně náročný: „Potřebujete vlastně jen sportovní oblečení a odpovídající obuv. Ale to je ve všech sportech stejné,“ usmívá se Jana Brunclíková.

Jana Brunclíková | mob. 602 767 562| brunclikova@vkkpbrno.cz

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací