Florbal Židenice

Florbal

Rokytkova 4, Brno 615 00

Den náborů na Kraví hoře - Brno 2016
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2017
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2018
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2019

Vznik židenického florbalového klubu se datuje do roku 2002, kdy začínal hrát organizované soutěže Českého florbalu ještě pod hlavičkou Sokola Židenice s jedním družstvem. Od té doby prošel nejenom v Židenicích, ale celém Česku boomem a těší se obrovskému zájmu. Z jednoho přihlášeného družstva je po 17-ti letech fungování téměř dvacítka týmů napříč všemi věkovými kategoriemi. A jako jeden z mála brněnských klubů se tak Židenice mohou pyšnit plnou dívčí i chlapeckou strukturou. Vlajkovou lodí klubu je potom ženský A tým, který v září 2019 načne svou dvanáctou sezonu v nejvyšší soutěži. 

Z městské části Židenice klub expandoval do dalších míst Brna. Výsledkem jsou tréninkové jednotky družstev jak v Židenicích, tak třeba na Vinohradech, Maloměřicích, Líšni, Bohunicích nebo Králově Poli. Tréninky jsou vedeny licencovanými trenéry zábavnou formou s důrazem na výchovu všestranné a kreativní osobnosti. Klub dbá při výchově na tyto hodnoty: radost, přátelství, respekt, pokora a síla. 

Kromě pořádání ligových utkání a turnajů klub pořádá řadu dalších akcí. Ať už se jedná o příměstské tábory, letní soustředění, ples nebo závěrečné rozloučení se sezonou. 

Nábory do všech kategorií probíhají celoročně. V Židenicích je možné začít se všeobecnou sportovní průpravou už od 5-ti let. První tři tréninky jsou zdarma.

Největší úspěchy

  • ­ 5.místo extraliga žen 2014/15
  • ­ semifinále poháru žen 2014/15, 2018/19
  • ­ 4.místo 1.liga juniorek 2013/14
  • ­ 1. místa na turnajích Ostrava Cup, Slovak Open, OpenGame

Ing. Šárka Stará | mob. 608 409 062 | nabor@florbalzidenice.cz

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací