Den náboru podruhé. Bude na Kraví hoře a mnohem větší

01. 08. 2016

Už teď se přihlásilo 55 brněnských sportovních klubů v čele s hokejovou Kometou a fotbalovou Zbrojovkou. Nechybí basketbalisté, volejbalisté, házenkáři, ale také americký fotbal, lyžování, stolní tenis či mažoretky.

 „Máme rozjednaných dalších dvacet až třicet klubů. Na Kraví hoře je několik sportovišť včetně hřiště na házenou, basketbal, beachvolejbal, fotbal a samozřejmě bazén. Bude to velká

 akce jen sportovních klubů, žádných volnočasových aktivit,“ přibližuje Pavel Blaha, předseda Jihomoravské krajské organizace České unie sportu, která Den náborů pořádá společně s Unií sportovních klubů města Brna a společností STAREZ-SPORT, která se stará o městská sportoviště. Loni navštívilo Den Náborů téměř dva tisíce dětí a rodičů, letos bude účast patrně mnohonásobně vyšší. Den náborů tentokrát nekoliduje s žádnou jinou podobnou akcí. „Bylo to zdařilé na to, že jsme Den náborů dělali loni poprvé. Chceme laťku posunout výš, představí se tam jiné sporty, přivedeme i sportovní vzory, aby mladí viděli, kam to můžou dotáhnout, když se sportu budou pořádně věnovat,“ poznamenal Blaha. Děti si mohou veškeré sporty vyzkoušet, čeká je bohatý doprovodný program i soutěže o ceny. Náborové akce pod hlavičkou České unie sportu mají jednoznačný úkol. „Pro nás je priorita, abychom co nejvíc dětí a mladých lidí přitáhli ke sportu. Jihomoravská krajská organizace České unie sportu klade důraz, ať sportuje co nejvíc lidí v kraji. To je pro nás hlavní,“ dodal Blaha. 

Seznam zúčastněných klubů a podstatné informace najdete na webu http://www.dennaboru.cz.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací