BK Žabiny Brno

Basketbal

Horákova 3080/7, 616 00 Brno

Den náborů na Kraví hoře - Brno 2016
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2017
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2018
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2019
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2020
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2021
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2022
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2023
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2024
Den Náborů za Lužánkami - Brno 2015

Žabinský ženský basketbal je opět na vrcholu. Nedávné vítězství v Českém poháru a loňský koronavirový bronz jsou důkazem, že A tým je ve skvělé formě. V týmu pravidelně dostává prostor několik odchovankyň. Medaile každoročně dováží i mládežnické celky ze svých extraligových mistrovství. Sbírka pohárů se pravidelně rozrůstá a je super, že si v jednotlivých kategoriích může vyzkoušet pocit s medaili na krku.

V klubu si na práci s mládeží a výchově hráček zakládají. Všechny tréninkové činnosti jsou vedeny profesionálními trenéry s dlouhodobými zkušenostmi v rámci Sportovního centra mládeže uděleným Českou basketbalovou federací. Vedoucí trenéři působí také jako reprezentační trenéři u výběrů České republiky nebo Slovenska a například rozvoj atletických dovedností vede olympijská medailistka Šárka Kašpárková.

Nejmladší hráčky poprvé přicházejí zkoušet basketbal ve věku kolem sedmi let, ale podle trenéra Petra Křivánka často přijdou i holky starší nebo naopak mladší. „Vždy je to volba rodičů. Každý má k basketbalu takový respekt, ale vůbec není, čeho se bát. Rozhodně to není o výšce, nebo nějakých predispozicích. Přichází k nám děti, které balón ještě ani neviděly," říká vedoucí trenér.

Obavu o finanční náročnost mít rodiče rozhodně nemusejí. Holky mohou třikrát až čtyřikrát týdně trénovat ve špičkové hale, kde jim všechno vybavení zajistí klub. Jediné, co hráčky potřebují do začátku je sportovní obuv a oděv. V basketbalových přípravkách se platí poplatky 1500 Kč za pololetí. Domácí tréninky i zápasy hrávají mladé basketbalistky stejně jako jejich ženské vzory ve Sportovní hale Rosnička v Žabovřeskách.

Petr Křivánek | mob. 776 563 008 | nabory@bkzabiny.cz