KPSP Kometa Brno

Vodní pólo, plavání, synchronizované plavání

SKP Kometa Brno z.s. Bauerova 5 603 00 Brno

Den náborů na Kraví hoře - Brno 2016
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2017
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2018
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2019
Den Náborů za Lužánkami - Brno 2015

Plavání je jeden z nejnáročnějších sportů. Zatímco běhat umí téměř každý automaticky, u plavání musíte děti nejdříve naučit, aby se neutopily, a poté je učit plavat podle pravidel. Plavecká Kometa má nejširší základnu právě u mladších dětí, ale s přibývajícím věkem počet plavců i plavkyň ubývá, vzhledem k náročnosti tréninků. Přesto muži z Komety posbírali již 20 titulů Mistrů republiky v soutěži družstev za sebou a u nás prakticky nemají konkurenci.

Předseda KPSP Kometa Brno Mgr. Zdeněk Tobiáš upřesňuje, od kolika let nejvíce dětí začíná s plaváním: "Potřebujeme, aby děti trošku rozuměly, co po nich chceme. Je rozdíl mezi kurzem plavaní pro děti a nácvikem plaveckých technik. Navazujeme na pobyt malých dětí ve vodě a odstraňovaní strachu z vody tak v šesti, sedmi letech dítěte, kdy můžeme dětem vysvětlit, jak správně plavat, dýchat, používat paže a nohy, atd."

Plavání má několik disciplín, ze kterých si můžete v Kometě vybrat. Můžeme jmenovat samotné plavání, dalšími jsou vodní pólo nebo synchronizované plavání. "Tři naše hlavní základny pro kurzy plavání jsou Kraví Hora, Kohoutovice a malé školní bazénky, protože téměř v každé čtvrti je školní bazének." Cena pololetního příspěvku je přibližně kolem 1500,- Kč za dítě. S věkem a vyšší profesionalitou náklady na sport i poplatky rostou a tréninky pak převážně probíhají na Městském plaveckém stadionu Lužánky.
 

Kotaktní osoby:

 
synchronizované plavání
Marta Drochytková | mob. 604 753 708 |

 
vodní pólo
Zbyněk Nečas | mob. 604 821 829 |

 
plavání
Petr Hašek | mob. 776 799 220 |

 

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací