BK Žabiny Brno

Basketbal

Horákova 3080/7, 616 00 Brno

Den náborů na Kraví hoře - Brno 2016
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2017
Den náborů na Kraví hoře - Brno 2018
Den Náborů za Lužánkami - Brno 2015

Další velice úspěšnou sezónu za sebou mají mládežnické oddíly basketbalového oddílu BK Žabiny Brno. Juniorky se radovaly z republikového titulu, kadetky získaly stříbrné medaile a žákyně postoupily na Mistrovství ČR. Přidal se tak další titul k několika desítkám z předchozích ročníků. V krajských soutěžích se pak družstva minižákyň pravidelně umisťují na předních, často zlatých příčkách.

V klubu si také na práci s mládeží a výchově hráček zakládají. Všechny tréninkové činnosti jsou vedeny v rámci Sportovního centra mládeže profesionálními trenéry s dlouhodobými zkušenostmi. Vedoucí trenéři působí také jako reprezentační trenéři u výběrů České republiky nebo Slovenska a například rozvoj atletiky vede olympijská medailistka Šárka Kašpárková,

Nejmladší hráčky poprvé přicházejí zkoušet basketbal ve věku kolem osmi let, ale podle trenéra Petra Křivánka často přijdou i holky starší nebo naopak mladší. „Vždy je to volba rodičů. Každý má k basketbalu takový respekt, ale vůbec není čeho se bát. Přichází k nám děti, které balón ještě ani neviděly," usmíval se trenér, jehož nejstarší kategorií jsou starší žákyně.

V basketbalových přípravkách se platí poplatky 3.000 Kč na rok. Holky přitom mohou třikrát až čtyřikrát týdně trénovat ve špičkové hale, kde jim ostatní vybavení klub zapůjčí. „Basketbal je všestranná hra, děti se ze začátku učí všeobecné základy, sportují. Navíc si najdou nové kamarádky," vykládá trenér, který na své pozici působí už desátým rokem. Domácí tréninky i většinu zápasů hrávají mladé basketbalistky stejně jako jejich ženské vzory ve Sportovní hale na Rosničce.

Petr Křivánek | mob. 776 563 008 | krivanekpetr8@seznam.cz

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací